+38-095-408-27-58

+38-063-251-65-46

+38-095-408-27-58

+38-063-251-65-46

au.moc.moornevil%40eciffo


Слідкуй за нами:

Меблеві фасади. Акрилові чи фарбовані?

Illustration

Тема вибору між акриловими та фарбованими фасадами, як на мене, вже набула загально професійного характеру в різних сферах меблевого виробництва. Ось Вам 3 приклади стороннього погляду:

    Ви приходите в магазин, який займається реалізацією акрилових фасадів. Грамотний консультант приведе Вам безліч ЗА! акрил і ПРОТИ! фарби, зводячи до мінімуму необхідність використання останніх;
    Ви приходите в компанію, яка займається виготовленням фарбованих фасадів. І, знову, дежавю. Ви отримаєте з десяток прикладів, де фарба буде в виграші, залишаючи «пластики» пасти задніх;
    P.S. І, по правді кажучи, обидві сторони можуть бути правими в багатьох аспектах. Але, про це поговоримо далі..
    Ви приходите в меблеву компанію з питанням: які все ж таки фасади обрати?! Продавець, зацікавлений у продажі певного продукту, назвемо його фасадним спекулянтом :), буде наполягати на першому чи другому варіанті, цитуючи своїх колег. Але грамотний продавець зважить всі "за" і "проти" та дасть Вам рекомендацію, який матеріал краще підходить саме для Вашого проекту. Тому пропоную зупинитись на цьому пункті і поглянути через призму «грамотного» продавця, в чому ж різниця між акриловими та фарбованими фасадами.

Технологія виготовлення

Спершу, розглянемо трішки загальної інформації.                                Назва «акрилові фасади» сьогодні окреслює цілу низку матеріалів та продуктів в меблевій (і не лише) сфері. Ми не будемо заглиблюватись в хімічні формули полімерів, з яких складаються акрилові панелі, але наведемо загальні довідки. Акрилові панелі – це матеріал, який, окрім інших компонентів та полімерів, містить в собі акрилати. Акрилати - ефіри акрилової кислоти, які широко використовуються в усіх галузях сучасного виробництва (напр. фарби, нитки, пластики і т.д.). На меблевий ринок акрилові панелі потрапляють у вигляді тонких (05.-3мм) панелей, що клеються на основу МДФ за допомогою термопресів на спеціально облаштованих виробництвах. Тому, тримаючи перед собою «акриловий фасад», в більшості випадків перед Вами плита МДФ 16-18мм з ламінованим покриттям акрилу по лицьовій стороні.

Illustration



Технологія виготовлення фарбованих фасадів менш хитромудра, хоча й не менш кропітка. Адже в більшості випадків – це ручна робота! В якості основи таких фасаді використовується МДФ товщиною 6-38мм (можлива і більша товщина). Після порізки матеріалу в робочі розміри та виконання всіх необхідних робіт по оздобленню та кріпленню (фрезерування, свердління отворів та інше), деталь шліфується, ґрунтується, фарбується, полірується, сушиться і т.д. Думаю, багатьом знайомі ці процеси по суміжним роботам :)

Illustration


Отже, ознайомившись з теорією, пропоную перейти до характеристик та експлуатаційних факторів:


Типи поверхні (матові та глянцеві):Готові МДФ панелі, або акрили, на сьогоднішній день представлені як в матових, так і в глянцевих структурах поверхонь. Фарбовані фасади – аналогічно, виготовляються в двух варіантах.Але, так як технологія виготовлення акрилу передбачає нанесення текстури під ламінатом, у багатьох виробників плит це додає 3D ефекту готовому фасаду, що робить колір «глибшим» та ефектнішим для сприйняття. Фарба, в свою чергу, наноситься на готову поверхню і в візуальному сприйнятті трішки програє. Оремо потрібно розглянути глянцеві поверхні, адже в якісних акрилових плитах - це відсутність шагрені та ідеальна гладка поверхня з хорошим блиском. Фарба також може добитись хорошого ефекту глянцю, але, як кажуть, все залежить від руки майстра . Тому об’єктивно – структура поверхні акрилових плит виграє у фарбованих фасадів за рахунок своєї однорідності, глибини кольору та відсутність дефектів.

Illustration

Кольорова гама:Беручи в руки розкладку з викрасками кольорів відомих RAL чи NCS та порівнюючи їх зі скромною палеткою стандартних фабричних пластиків, у кожного покупця виникає відчуття нерівності) І це - правда, виробники не можуть дозволити собі виготовляти та підтримувати в складській програмі всю гаму відомих кольорів. Найчастіше – це базові кольори та відтінки. Але, ТОП виробники завжди слідкують за трендами, тому дуже часто можна «поцілити» в необхідний колір. Але все ж – фарбовані фасади виграють за рахунок своєї різноманітності.

Illustration

Стійкість до пошкоджень та довговічність:Якщо вкласти в цей пункт всю рекламну інформацію від виробників, ви точно не дочитаєте цю статтю до кінця . Адже, більшість компаній з обох сторін барикад проводить тисячі тестів, щоб довести, які вони класні та проворні в новітніх технологіях. Але, команда Live’N’room неодноразово проводила експерименти в різних ситуаціях, і, скажу Вам чесно – готові акрилові фасади виграють як по механічній стійкості, так і по стійкості до температур і УФ випромінювання. Ось маленький приклад: якщо ми візьмемо в руки будь який металевий інструмент і вдаримо ним по фасаду – в акрилі отримаємо вм’ятину, в фарбованому фасаді – скал і «голий МДФ». Окрім цього, такі виробники МДФ панелей як Rehau, додатково наносять захисне лаковане покриття на поверхню акрилу, що ототожнює аналогічний процес в фарбований фасадах. Але, так як ламінат сам по собі стійкіший та має кращі властивості до використання – акрилові фасади виграють в цьому пункті.

Illustration

Варіанти застосування:Як було описано вище – процес фарбування розпочинається після попередньої обробки матеріалу. А отже, фарбовані фасади – це можливість фрезерувань, різьблення, гнутих форм. Акрилові фасади, в більшості варіантів – прямі фасади. А все тому, що готові МДФ плити вимагають оброблення крайкою, а якісною і захищеною така обробка може бути тільки при прямолінійному крайкуванні. До того ж, сам по собі акрил не підлягає вигинанню – він попросту тріскається. І хоча сучасні мінімалістичні стилі меблів повністю задовольняють потреби прямими фасадами, все ж фарба більш гнучка в цьому сенсі і виграє пункт з варіаціями у використанні.

Illustration

Висновки

Отже, поки маємо рівний рахунок. І, насправді, ми не бачимо сенсу його продовжувати, адже роздрібний покупець при виборі опирається на ці 4 пункти: структура, колір, форма та довговічність.  


Кожне замовлення індивідуальне і провести товсту червону лінію між фарбою та акрилами неможливо. На це завжди впливає стиль виробу, характер приміщення, власні вподобання клієнтів, фактор ціни. А тому - якщо Ви вагаєтесь з вибором матеріалу, команда LiveNroom завжди допоможе Вам зробити правильний вибір! Сподіваємось, ця стаття стала для Вас корисною!