Тема вибору між акриловими та фарбованими фасадами, як на мене, вже набула загально професійного характеру в різних сферах меблевого виробництва. Ось Вам 3 приклади стороннього погляду:
Технологія виготовлення
Спершу, розглянемо трішки загальної інформації. Назва «акрилові фасади» сьогодні окреслює цілу низку матеріалів та продуктів в меблевій (і не лише) сфері. Ми не будемо заглиблюватись в хімічні формули полімерів, з яких складаються акрилові панелі, але наведемо загальні довідки. Акрилові панелі – це матеріал, який, окрім інших компонентів та полімерів, містить в собі акрилати. Акрилати - ефіри акрилової кислоти, які широко використовуються в усіх галузях сучасного виробництва (напр. фарби, нитки, пластики і т.д.). На меблевий ринок акрилові панелі потрапляють у вигляді тонких (05.-3мм) панелей, що клеються на основу МДФ за допомогою термопресів на спеціально облаштованих виробництвах. Тому, тримаючи перед собою «акриловий фасад», в більшості випадків перед Вами плита МДФ 16-18мм з ламінованим покриттям акрилу по лицьовій стороні.
Технологія виготовлення фарбованих фасадів менш хитромудра, хоча й не менш кропітка. Адже в більшості випадків – це ручна робота! В якості основи таких фасаді використовується МДФ товщиною 6-38мм (можлива і більша товщина). Після порізки матеріалу в робочі розміри та виконання всіх необхідних робіт по оздобленню та кріпленню (фрезерування, свердління отворів та інше), деталь шліфується, ґрунтується, фарбується, полірується, сушиться і т.д. Думаю, багатьом знайомі ці процеси по суміжним роботам :)
Отже, ознайомившись з теорією, пропоную перейти до характеристик та експлуатаційних факторів:
Типи поверхні (матові та глянцеві):Готові МДФ панелі, або акрили, на сьогоднішній день представлені як в матових, так і в глянцевих структурах поверхонь. Фарбовані фасади – аналогічно, виготовляються в двух варіантах.Але, так як технологія виготовлення акрилу передбачає нанесення текстури під ламінатом, у багатьох виробників плит це додає 3D ефекту готовому фасаду, що робить колір «глибшим» та ефектнішим для сприйняття. Фарба, в свою чергу, наноситься на готову поверхню і в візуальному сприйнятті трішки програє. Оремо потрібно розглянути глянцеві поверхні, адже в якісних акрилових плитах - це відсутність шагрені та ідеальна гладка поверхня з хорошим блиском. Фарба також може добитись хорошого ефекту глянцю, але, як кажуть, все залежить від руки майстра . Тому об’єктивно – структура поверхні акрилових плит виграє у фарбованих фасадів за рахунок своєї однорідності, глибини кольору та відсутність дефектів.
Отже, поки маємо рівний рахунок. І, насправді, ми не бачимо сенсу його продовжувати, адже роздрібний покупець при виборі опирається на ці 4 пункти: структура, колір, форма та довговічність.
Кожне замовлення індивідуальне і провести товсту червону лінію між фарбою та акрилами неможливо. На це завжди впливає стиль виробу, характер приміщення, власні вподобання клієнтів, фактор ціни. А тому - якщо Ви вагаєтесь з вибором матеріалу, команда LiveNroom завжди допоможе Вам зробити правильний вибір! Сподіваємось, ця стаття стала для Вас корисною!